ŠTUDENTSKÉ FÓRUM

Testy na moodli

Testy na moodli

by Deleted user -
Number of replies: 5
Páčili sa mi testy ktoré sme absolvolali napríklad na hodine optokomunikačné systémy ide o skúšku ktorá bolo realizovaná pomocou testou uložených na moodli má to podľa mňa veľké výhody a zaujímalo by ma prečo sa nepoužívajú aj na iných predmetoch.
In reply to Deleted user

Re: Testy na moodli

by Deleted user -
v podstate súhlasím, je to príjemná forma testovania. Študent nieje vystavený žiadnemu tlaku, hodnotenie v systéme je objektívne. Nevýhodu skôr vidím v tom, že študenti, ktorí píšu test medzi prvými sú mierne znevíhodnení. Resp. študenti podstupujúci test neskôr už v podstate aj vedie čo majú čakať, ako na ktorú testovú otázku reagovať.. no inak je to úplne super vec, najmä okamžité ohodnotenie testu!
In reply to Deleted user

Re: Testy na moodli

by Deleted user -
ano, uz len nejak vymysliet, aby som nemusel kvoli 3 minutovemu testu cestovat z Krupiny 100KM ro ruzomberka aj napriek tomu, ze ziadnu inu povinnost v skole nemam..
In reply to Deleted user

Re: Testy na moodli

by Deleted user -
Tiež by som brala ten test on-line, čo som aj myslela že bude ale zrejme budeme musieť na KU. No a ja som z okr.Rimavská Sobota,takže tak smutný...a tiež budem musieť toľkú diaľku len kvôli pár minútam cestovať smutný Mohlo by sa to domyslieť !
In reply to Deleted user

Re: Testy na moodli

by Rojček Michal -
In reply to Rojček Michal

Re: Testy na moodli

by Deleted user -
Moja skúsenosť z predošlého zamestnania (bankový sektor)je takáto:
na zvyšovanie kariérneho postupu a tým aj osobného rastu a ohodnotenia, nás testovali z vedomostí pri každej zmene bankového produktu, prípadne pri zavádzaní nových funkcionalít bankových softwérov, či ich zvládame. Vopred sme mali informácie čo je predmetom preskúšavania a následne zabezpečenie dostatku informácií ako napr. školenia, prezentácie, workshop na danú tému, e-learning a pod.
Zadali termín skúšky a on-line cez nejaký link, ste sa prihlásili na preskúšanie alebo test.
Myslím že toto sa dá aplikovať aj na VŠ, hlavne pre študentov externej formy štúdia.
Vyučujúci by vypracoval test z otázkami, ktorý by katedra informatiky spracovala do prístupnej online podoby. Na test by sa rovnako prihlasovalo, ako na skúšku cez ABAKUS. On-line test by bol vždy prvý v poradí ako skúška, spúšťal by sa naraz rovnako pre všetkých pripojených. Mal by časové trvanie,na vypracovanie, ktoré by sa odpočítavalo.
Takto by sa predišlo prípadnému opisovaniu, radeniu od iných,alebo hľadaniu údajov na nete, pretože kto by bol prihlásený v ten istý čas, nemal by čas na iné...
Dokonalosť by spočívala v tom, že študent by bol monitorovaný cez web kameru - to som už odvážna, ale mám skúnesoť osobnú, takže viem že je to možné.
Môj subjektívny názor je, že by nám stačili možno nejaké skúšobné verzie testov na predbežné zvládnutie problematiky učiva, ktoré by študenti mohli využívať pri príprave na skúšky doma - samozrejme že testy by už určite nebolo tie isté na skúške. Stačilo by vytvoriť nejaké EDU - prostredie a doladiť detaily. To by stačilo na prípravu, ale neriešilo problematiku, že sa musíme dostaviť na skúšku osobne zo všetkých častí Slovenska a okrem toho v škole nemáme žiadnu prednášku či seminár... Ďakujem za priestor na vyjadrenie názoru :-)